איתור חדירת מי גשמים

אחת הבעיות בחדירת מי גשמים לדירה יכולה להתרחש כאשר יש בעית איטום בגג או בעיית איטום בין החיפוי החצוני לקיר או בין פרופיל חלון.

חדירת מי גשמים בדירה

במצב שבו המים מחלחלים, הם יזרמו בכל נתיב שיתאפשר להם, הם לא חייבים להתנקז אל המקום הבעייתי אלא לצאת בנקודה אחרת.

עצם הופעת המים לאו דווקא במקום הנזילה, יעיד ללא ספק שקיימת בעיה.

כל גורמים לחדירת מי גשמים

ללא ספק גילוי של חדירת מי גשמים יכול להיות מלחיץ, בעיקר כשאנו חסרי אונים מול עוצמת המים. חדירת מי גשמים יכולה להיות בולטת, כשברור שהמים חדרו מחלון, מדלת או ממרפסת, ויכולה להיות סמויה ולהתגלות רק בשלב מאוחר.

למים יש נטייה לחדור למקומות נמוכים, ולעיתים אנו נגלה את הנזילה רק כאשר יש כתם לח על הקיר, עובש, קילוף טיח, וזה אומר שהמים כבר יצרו נזק בתוך המבנה.

 

יש חדירת מי גשמים, מה עושים?

כשמי גשמים חודרים לתוך הבית וניתן לראות את מקור הבעיה, הטיפול יהיה פשוט יותר ויסתכם בתיקון הליקוי, תיקון הנזק לקירות או למרצפות, טיפול בגג או במרזב אם התברר שבהם הבעיה. אבל כיצד מאתרים את הבעיה בוודאות כשמקור הליקוי אינו ברור? התמונה שעולה לנגד עיניכם היא חפירות בקירות, הרמת מרצפות והרבה חול, זמן, חוסר נוחות, כסף וכאב ראש.

כדי שזה לא יקרה, יש צורך לפנות לחברה מקצועית לאיתור נזילות, שעושה שימוש במכשור מתקדם לאיתור נזילות מים ללא הרס ובמציאת הבעיה באופן נקודתי. אנו בתדמור טכנולוגיות מומחים באיתור נזילות ורטיבות, כחברה ותיקה ובעלת ניסיון רב בתחום.

כיום כבר אין צורך לחפור ולחצוב כדי לאתר נזילה. האמצעים טכנולוגיים חדשניים מאפשרים למאתר נזילות לאתר את הנזילה בקלות וללא הרס.

 1. כיום כבר אין צורך לחפור ולחצוב כדי לאתר נזילות.
 2. ישנם אמצעים טכנולוגיים חדשניים שעוזרים לאתר את הנזילה בקלות וללא נזקים מיותרים.
 3. ראשית צריך לדעת באיזה מקרים רצוי לבצע בדיקת איתור נזילות.

מתי כדאי חדירת מי גשמים בדירה?

הופעת רטיבות וסימני מים במקומות חדשים בדירה

מים לא אמורים להופיע בקירות, בתקרה וברצפה, מים אמורים לצאת מהברזים.

עם הופעת רטיבות או סימני מים במקומות שלא אמורים להופיע בהם מים, בדרך כלל יהיה מדובר בנזילה.

בבניינים בעיקר עם המים מופיעים בתקרה, מקור הנזילה לרוב לא יהיה כלל מהדירה בה מופיעה הרטיבות.

לכן, במקרים כאלה, יש חשיבות לבצע איתור נזילות בדירה על ידי מקצוענים עם הציוד המתאים לכך.

חדירת מי גשמים – זה לא פשוט כמו שזה נשמע

מי הגשם מתנהגים כפי שכל המים על כדור הארץ מתנהגים. הם שואפים להגיע למקום הנמוך ביותר בדרך הקצרה ביותר – מה לעשות כך הם נבראו. אלא שבעידן המודרני הדרך אל המקום הנמוך ביותר עוברת דרך בניינים, גגות, מרזבים, קירותבדיקת עובש ואיתור נזילות ועוד.

קירות הבית שלכם עשויים בדרך כלל מבלוקים שאינם אטומים למים, ולכן חלק אלמנטרי בהליך הבניה של כל בית הוא איטם הגג וקירות הבית.

מעבר לכך ישנם הפתחים בבית המכילים את החלונות, פתחים אלה דורשים התקנה מקצועית ואיטום מוקדם של הפתחים בנפרד מהאיטום הכללי של המבנה. חלון שלא הותקן כהלכה או איטום שלא בוצע כהלכה, "מזמינים" חדירה של מי גשמים אל המבנה דרך כל נקב אפשרי.

וכך במקרה שהזכרנו בפתיחה – אפשרות סבירה בהחלט היא, שהחלון בחדר השינה לא הותקן כראוי, ולא בוצעה בו עבודת איטום נכונה, כך שמי הגשם הניגרים על קיר המבנה מבחוץ ונוזלים מטה על פני הקיר, חודרים אל מתחת לאדן החלון, ומשם אל הרצפה. במקרה של בית משותף, אם לא תטופל הבעיה, עלולים מי הגשם להמשיך את הנזילה אל דירת השכנים שמתחת, ואז הבעיה תחמיר יותר.

לרוב, מחיר של איתור חדירת מי גשמים לא כולל את תיקון הנזילה עצמה, מיפוי הצנרת או מערכת המים ובדרך כלל המחיר הוא לאיתור של נזילה אחת.

כדאי לודא מחיר מראש במרה שיש מספר נזילות בבית. 

התמודדות עם נזקי מים בבתים בניו ג'רזי

נזקי מים עלולים להוות לחץ מלחיץ עבור בעלי בתים בדרום ג'רזי. מים יכולים להתגנב ולהתגנב לביתך ללא הודעה מוקדמת. לעתים קרובות מדי, בעלי בתים אינם מגלים נזקי מים עד שהם הפכו לבעיה גדולה ויקרה. במקרים הקיצוניים יותר, נזקי רטיבות עלולים לגרום לבית NJ שלכם מעבר לתיקון במחיר סביר (או פרקטי). המקרים החמורים ביותר כוללים לרוב נזקים מבניים כבדים כמו עובש, ריקבון עץ ונזקי יסוד. פעמים רבות, בעלי בתים יכולים למנוע נזקי מים חמורים או לכל הפחות להכיל ולמזער אותם. המפתח הוא גילוי מוקדם ופעולה מיידית. כי עם מספיק זמן, אפילו הדליפות הקטנות ביותר עלולות לגרום לנזקי מים משמעותיים. הגן על ביתך ומשפחתך מפני נזקי מים חמורים על ידי למידע נוסף על מניעת חדירת מי גשמים.


מניעת חדירת מי גשמים בעת סערות

הדרך האידיאלית להתמודד עם נזקי מים היא לעצור אותו לפני שהוא מתחיל. ביתכם בניו ג'רזי לרוב פגיע ביותר לנזקי מים בתקופות של גשמים כבדים או סערות גדולות. להלן טיפים למניעת חדירת מי גשמים להגנה על הבית ולשמור אותו יבש.

 • גג – הגג שלך הוא קו ההגנה הראשון מפני האלמנטים והוא ימלא תפקיד מרכזי במניעת חדירת מי גשמים. הוא לא יכול לבצע את עבודתו ביעילות ללא תחזוקה ותיקונים מתאימים לפי הצורך. הערכות גג שוטפות ותחזוקה נאותה יכולות לשמר את חיי הגג שלכם, כך שהוא יכול להרחיק ביעילות מי גשמים מביתכם בניו יורק. קל לזהות סימנים של נזקי גג , אתה רק צריך לדעת מה לחפש.
 • מרזבים – חשוב לשמור על המרזב נקי וללא פסולת. המרזבים שלך אינם יכולים לתפקד ביעילות אם הם מלאים בעלים, פסולת או מכשולים אחרים. מרזבים חסומים או סתומים אינם יכולים להעביר מים כראוי ולכוון מים ביעילות מהבית. זה יכול להשאיר את הבית פגיע בפני חדירת מים.
  • דליפות קיר- מים שנאספים ממרזבים סתומים יפלו לאורך הקירות החיצוניים שלך. עם זאת, הלחות יכולה להתחיל לחדור לקירות הפנימיים שלך שעות נוספות 
  • בעיות קרן- מרזבים כושלים יאלצו לאסוף מי גשמים בבסיס הבית כי אין להם לאן ללכת. איגום מים סביב הבסיס שלך יכול לגרום לנזקי יסוד ולאפשר חדירת מים למרתף או לחלל הזחילה שלך. 
  • נזקי גג- סתימת מרזבים יכולה לאלץ מי גשמים לנסוע במעלה הגג מתחת לרעפים, ובסופו של דבר לגרום לדליפת גג.
 • נפילות – מרזבים פונקציונאליים (ללא פסולת ומכשולים) נועדו לכוון את המים למטה ודרך הזרמות. הזרמים שלך צריכים להעביר מים מהבית. על מנת להסיט את המים ביעילות מהבית, הנזילות שלך צריכות להתרחב מספיק. בדרך כלל, הזרמים צריכים להתרחק לפחות 2 עד 3 מטרים מהנכס. עם זאת, תלוי בנכס ובנוף שמסביב, ייתכן שזה לא יהיה באורך מספיק. אם אתה מבחין באיסוף מים דוממים בבסיס הבית שלך, ייתכן שתזדקק לזרמים ארוכים יותר או אולי לצינור ניקוז. 
 • דלתות וחלונות – דלתות וחלונות בדרך כלל חשופים לדליפת מי גשמים. וודא שכל החלונות והדלתות מותקנים כראוי כבר מההתחלה. בעלי בתים NJ צריכים להעריך באופן קבוע את מצב כל חלון או דלת. אם אתה מזהה בעיות פוטנציאליות שעלולות להוביל לחדירת מים במהלך הסופה הבאה או בתקופה של גשמים כבדים, הקפד לתקן אותה מיד. בנוסף, מים יכולים לחלחל דרך החלל סביב מסגרות החלון והדלת אם הם אינם אטומים כראוי. לכן, אטימה ואיטום מתאימים יכולים לעבור דרך ארוכה כדי למנוע חדירת מים לנכס NJ שלך.
 • גימור חיצוני – בדומה לגג שלך, גם לקירות החיצוניים שלך יש תפקיד גדול בהגנה על הבית מפני אלמנטים. הגימורים החיצוניים שלך, כמו ציפוי או צבע חיצוני, צריכים להיות מתוחזקים היטב על מנת להשאיר ביעילות את המים בחוץ. גימורים חיצוניים המתוחזקים בצורה גרועה יכולים לאפשר למי הגשמים לחדור אל הקירות הפנימיים שלך ולהותיר לך נזק רציני. בדוק מעת לעת את הקירות החיצוניים שלך. עליך לחפש סימנים של נזק בצדדים שלך, כגון חורים, ריקבון עץ או עיקום. איתור מוקדם ותיקון מיידי יכולים להרחיק דרך ארוכה בהרחקת מי גשמים מנכס ה- NJ שלך.
 • דליפות יסודיסוד – בעיות עם הבסיס שלך יכולות להוביל לחדירת מים. לכן, חשוב לבעלי בתים של NJ לתחזק כראוי ולהעריך באופן קבוע את קירות היסוד. בעלי בתים בניו יורק צריכים לחפש סימנים של נזק לקרן ולתת מענה לכל סדקים או בעיות יסוד באופן מיידי. עליך לשים לב גם לדפוסי המים סביב הבסיס שלך. מים צריכים לזרום תמיד מקירות היסוד שלך. אם אתה מבחין במים המצטברים סביב הבסיס שלך בגלל היעדר ניקוז יעיל, עליך לטפל בזה מיד.
 • דירוג – שוב, מים צריכים תמיד לזרום מהנכס שלך ב- NJ. תסתכל מקרוב על הגינון המקיף את הנכס שלך. האדמה סביב הבית צריכה להיות משופעת מהבית כדי להסיט את המים. אם אתה מבחין כי כדור הארץ נוטה לכיוון הבית במקום זאת, זו יכולה להיות בעיה. שיפוע לכיוון הבית מאלץ מים ישירות לכיוון הבית ומאפשר איסוף מים בקירות היסוד שלך. זה יכול להוביל לחדירת לחות ונזקי מים חמורים. או שאתה צריך לחפור את הקרקע כדי להתאים את השיפוע או להתקין ניקוז כדי להתנגד לזרימת המים ולכוון אותה למקום אחר.
 • ניקוז – אם המים מופנים לביתך, ייתכן שתצטרך לשקול התקנת נקזים כדי לסייע בהפניית מים מהרכוש. אם יש לך נקזים, חשוב לבדוק אותם מעת לעת כדי לוודא שכל הנקזים נקיים מפסולת וללא מכשולים. ניקוז סתום או חסום אינו יכול לתפקד כראוי ולאפשר הצטברות לחות העלולה לגרום לנזקי מים.
 • איטום – איטום הוא טקטיקה למניעת חדירת מים לקירות היסוד ומניעת הצטברות לחות בתוך החלל הפנימי. מרתפים מתחת לכיתה עשויים לדרוש איטום במרתף בכדי לסייע במאבק של חלחול או הצטברות לחות ממי תהום. איטום מרתף יכול להיות יישום חומרי איטום, התקנת ניקוז ומשאבות ביוב ועוד. אם אתה שוקל איטום במרתף, עליך להתייעץ עם איש מקצוע מיומן שיוכל להתמודד עם העבודה כראוי.

מניעת חדירת מי גשמים היא אידיאלית, אך לא תמיד זה אפשרי. אם סערה גדולה גרמה לחדירת מים משמעותית, עליך לפנות לאיש מקצוע לניקוי נזקי מים לקבלת עזרה. 

תעודת הסמכה ליקמסטר מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה.

לקוחות מספרים

 • Avatar liron avramovich ★★★★★ לפני חודש
  מקצועי מאוד, פתר לנו את הבעיה מהר אחרי כמה בעלי מקצוע שלא הצליחו . אמין, יסודי רואים שעובד מהלב !
 • Avatar SHANI AVRAMOVICH ★★★★★ 2 months ago
  אחרי שמספר בעלי מקצוע הגיעו ולא מצאו את הבעיה , קיבלתי המלצה על נירו הוא הגיע כבר באותו יום עם ציוד מקצועי וזיהה את הבעיה במהירותעשה עבודה מקצועית ואדם מאוד שירותי והגון ממליצה בחום
 • Avatar daniel bin ★★★★★ 2 months ago
  קיבלתי שירות מקצועי ומהיר , נזילה שסבלנו ממנה שנים הגיע לפתרון. תודה
 • Avatar Miko Alagem ★★★★★ 2 months ago
  היתה לי נזילה בקיר, איתור מהיר של המקור וטיפול מקצועי, תודה רבה !
 • Avatar יפעת אלג'ם ★★★★★ 2 months ago
  שירות מעולה! מקצועי, אדיב ואמין. ממליצה בחום רב.
 • Avatar Ifat Avramovich ★★★★★ a month ago
  מקצועי והוגן, נתן פתרון זול ומהיר!

ניווט מהיר

בטוח יעניין אותך לקרוא גם את הפוסטים הבאים:

עקבו אחרינו..

אנחנו כבר בדרך לפתרון הבעיה
בגדול אנחנו אנשים של שיחה אז עדיף שתתקשרו ; )
כל שאלה או בקשה תתקבל בכייף ובברכה

אנחנו נעזור לכם להגיע לתובנות ולמסקנות,
השאירו פרטים ונחזור אליכם

התחלת צ'אט
1
מעולה!! שנתחיל לדבר
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכול לעזור?
דילוג לתוכן