חיזוק צינור

חיזוק צינור מבוצע להגדלת עובי דופן הצינור בפגמי צנרת שאינם דולפים. ליקויים אלה מתרחשים עקב קורוזיה חיצונית או נזק, שקעים, חריצים, פריצות או שחיקה בתמיכות, קורוזיה פנימית ו/ או שחיקה, פגמים בייצור או בייצור. מטרת חיזוק הצינור היא לבנות מחדש ולהגדיל את עובי דופן הצינור כך שהעוצמה המכנית של הצינור המתקבלת מספיקה כדי לעמוד בתנאי ההפעלה.

במיוחד בתעשיות שבהן עבודות חמות אינן מותרות בקלות, יישום חיזוק צנרת באמצעות עבודות תיקון קר שימושי בעבודות תיקון ושיקום צינורות.

נתוני צינור ותנאי הפעלה

לפני ביצוע עבודות שיקום וחיזוק צינור יעיל, נאספים נתוני צינור ותנאי פעולה. נתונים אלה נבדקים ומוערכים על פי תקנים והנחיות בינלאומיות כגון ASME PCC2 ו- ISO 24817 תקנים ודרישות, כדי לתכנן פתרון תיקון וחיזוק צינורות יעיל ומתאים.

חישוב הנדסי מפורט ושיטת הצהרה

בהתבסס על נתוני הצינור שנאספו, היצרן היה מתכנן ומספק חישוב הנדסי מפורט וטכניקת יישום עבור עבודות תיקון ושיקום הצינור. כמו כן, יש לוודא כי המוליך הוכשר היטב ליישם את מוצרי העטיפה לתיקון צינורות וכן נערכה הערכת סיכון באתר לפני תחילת העבודה. יש ללבוש ציוד הגנה על כוח אדם ולהפעיל צעדים להפחתת/ הפחתת הסיכונים על מנת למזער או להימנע מכל הסיכונים המיותרים.

שלב 1 – הכנה, ניקוי והקשה של משטח הצינור

יש לנקות ולהכין את משטח הצינור לתקן מינימלי של St2.5. זאת על מנת להבטיח הדבקה טובה בין שרף התיקון למצע (משטח הצינור). פרופיל משטח הצינור מחוספס גם כדי לעמוד בחספוס המינימלי של 60 מיקרון. לאחר ניקוי וחיסוך משטח הצינור, יש להתחיל מיד בעבודות תיקון צינור ושיקום.

שלב 2 – בנייה מחדש כדי להבטיח שטיפה של משטח הצינור

השלב הראשון בכל עבודות השיקום הוא להבטיח שכל משטחי הצינורות נבנו מחדש כדי להבטיח שטיפה של המשטח. תרכובת השרף או מרק המתכת מעורבבים היטב בהתאם להוראות היצרן ומוחלים על המשטחים המושפעים תוך הקפדה על כיבוש אוויר. תרכובת התיקון מוחלת על פי עובי הציפוי הנדרש ואורך התיקון שצוין בחישוב ההנדסי.

שלב 3 – חיזוק צינור באמצעות עטיפת צינורות

השלב האחרון הוא תיקון צינורות וחיזוק הוא עטיפה של סרט התיקון לחיזוק. התחל לעטוף את סרט התיקון לחיזוק על היקף הצינור ממש לפני מיקום הפגם. בכל סיבוב עטיפה עוטפים את הצינור בצורה הדוקה ואחידה ככל האפשר תוך משיכה בכוח מספיק. ודא שיש חפיפה של 50% לשכבת העטיפה הקודמת. חזור על העטיפה המבוססת על דוח החישוב ההנדסי. ניתן לסירוגין את כיוון העטיפה בין שכבות העטיפה הבאות כדי להגדיל את חוזקה המכני הסופי.

בדיקת עבודות תיקון וחיזוק צינורות

בדוק את הצינור המחוזק לאיתור פגמים חזותיים. בדוק שעובי ואורך התיקון תואמים את הדרישות המפורטות בחישוב ההנדסי. אפשר לרפא את האזור המתוקן למשך מספר שעות ועבודות החיזוק מסתיימות.

כיום כבר אין צורך לחפור ולחצוב כדי לאתר נזילה. האמצעים טכנולוגיים חדשניים מאפשרים למאתר נזילות לאתר את הנזילה בקלות וללא הרס.

יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...

למה שירותי ביובית הן המומחה לאיתור נזילות?

מערכות ביובית הן מרכיב חיוני בכל בניין או קהילה. הם אחראים על הובלת פסולת למפעל טיהור, תוך הבטחת סביבה נקייה ובריאה לכולם. עם זאת, מערכת זו עלולה לחוות דליפות שעלולות לגרום לאסון מסיבי. איתור דליפות אלו באופן מיידי יכול לחסוך לך

תעודת הסמכה ליקמסטר מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה.

לקוחות מספרים

 • Avatar liron avramovich ★★★★★ לפני חודש
  מקצועי מאוד, פתר לנו את הבעיה מהר אחרי כמה בעלי מקצוע שלא הצליחו . אמין, יסודי רואים שעובד מהלב !
 • Avatar SHANI AVRAMOVICH ★★★★★ 2 months ago
  אחרי שמספר בעלי מקצוע הגיעו ולא מצאו את הבעיה , קיבלתי המלצה על נירו הוא הגיע כבר באותו יום עם ציוד מקצועי וזיהה את הבעיה במהירותעשה עבודה מקצועית ואדם מאוד שירותי והגון ממליצה בחום
 • Avatar daniel bin ★★★★★ 2 months ago
  קיבלתי שירות מקצועי ומהיר , נזילה שסבלנו ממנה שנים הגיע לפתרון. תודה
 • Avatar Miko Alagem ★★★★★ 2 months ago
  היתה לי נזילה בקיר, איתור מהיר של המקור וטיפול מקצועי, תודה רבה !
 • Avatar יפעת אלג'ם ★★★★★ 2 months ago
  שירות מעולה! מקצועי, אדיב ואמין. ממליצה בחום רב.
 • Avatar Ifat Avramovich ★★★★★ a month ago
  מקצועי והוגן, נתן פתרון זול ומהיר!

ניווט מהיר

בטוח יעניין אותך לקרוא גם את הפוסטים הבאים:

עקבו אחרינו..

אנחנו כבר בדרך לפתרון הבעיה
בגדול אנחנו אנשים של שיחה אז עדיף שתתקשרו ; )
כל שאלה או בקשה תתקבל בכייף ובברכה

אנחנו נעזור לכם להגיע לתובנות ולמסקנות,
השאירו פרטים ונחזור אליכם

התחלת צ'אט
1
מעולה!! שנתחיל לדבר
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכול לעזור?
דילוג לתוכן