מדריך מקיף לאיתור וטיפול בנזילות מים בקירות

רטיבות מעל הפנלים רטיבות קפילארית

נזילות מים בקירות הן בעיה נפוצה אך עלולה להזיק שעלולה להוביל לתיקונים יקרים ולבעיות בריאותיות חמורות אם לא מטופלים. חיוני לזהות ולטפל בבעיות אלה בהקדם האפשרי כדי למנוע נזק נוסף, צמיחת עובש וסיבוכים מבניים פוטנציאליים. מדריך מקיף זה יכסה היבטים שונים של איתור וטיפול בנזילות מים בתוך קירות ביתכם, כולל חקירת הגורמים הנפוצים לנזילות, הבנת אופן הפעולה של איתור נזילות בקיר, טיפול בבעיות רטיבות ואיתור נזילה באמבטיה.

סיבות נפוצות לנזילות מים בקירות

הבנת הגורמים הנפוצים לדליפות מים יכולה לעזור לך לזהות אזורים בעייתיים פוטנציאליים ולנקוט באמצעי מניעה. חלק מהמקורות השכיחים ביותר של נזילות בקירות כוללים:

 1. בעיות אינסטלציה: צנרת מתפוצצת או דולפת אחראית לעיתים קרובות לדליפות מים בקירות. עם הזמן, צינורות יכולים להחליד, לפתח נזילות חורי סיכה, או חיבורים יכולים להיות רופפים. בעיות אלה עלולות לגרום לחלחול מים לקירות שמסביב, מה שמוביל לרטיבות ולנזקים.
 2. נזילות גג והבהוב לקוי: נזילות גג הן סיבה נפוצה נוספת לחלחול מים לקירות. רעפים פגומים, התקנה לא נכונה או הבהוב שחוק סביב פתחי אוורור, ארובות וצוהר יכולים לאפשר למים לחדור לביתכם, להפיל קירות ולגרום נזק בעקבותיהם.
 3. סדקים ופערים ביסודות הבניין: יסודות הבית עלולים לפתח סדקים ופערים עקב שיקוע, תזוזת קרקע או גיל. פתחים אלה יכולים לאפשר למים להיכנס ולהצטבר בתוך הקירות, וכתוצאה מכך רטיבות ונזק מבני פוטנציאלי.
 4. חלונות ודלתות אטומים בצורה גרועה: חלונות ודלתות שלא נאטמו כראוי עלולים לאפשר למי גשמים ולחות לחדור לביתכם, מה שמוביל לקירות רטובים ולנזקי מים פוטנציאליים.
 5. עיבוי ואוורור לקוי: רמות לחות גבוהות בתוך הבית עלולות להוביל לעיבוי על קירות ומשטחים. ללא אוורור מתאים, לחות זו עלולה להילכד בתוך הקירות, וכתוצאה מכך לרטיבות ולצמיחת עובש.

איתור נזילות קיר: שיטות וטכניקות

איתור נזילות מים בקירות יכול להיות משימה מאתגרת, אך ישנן מספר שיטות וטכניקות זמינות שיעזרו לכם לאתר את מקור הבעיה:

 1. בדיקה ויזואלית: התחילו בבדיקה ויזואלית של הקירות שלכם לאיתור סימני רטיבות, עובש או כתמי מים. אינדיקציות אלה יכולות להצביע על הדלפה סמויה הדורשת חקירה נוספת.
 2. מדי לחות: מד לחות הוא מכשיר כף יד המודד את רמות הלחות בתוך הקירות שלכם. על ידי הצבת המונה על פני הקיר, תוכלו לקבוע במהירות אם קיים עודף לחות – סימן פוטנציאלי לנזילה.
 3. תרמוגרפיית אינפרא אדום: תרמוגרפיה אינפרא אדומה משתמשת במצלמות הדמיה תרמית כדי לזהות הבדלי טמפרטורה על משטחים. מכיוון שטמפרטורת המים שונה מזו של חומרי הבניין שמסביב, מצלמה תרמית יכולה לסייע בזיהוי אזורים של דליפות פוטנציאליות על ידי הדגשת פערי טמפרטורה אלה.
 4. איתור נזילות אקוסטיות: ניתן להשתמש במכשירי האזנה מיוחדים כדי לזהות את צליל המים הזורמים בתוך הקירות שלכם. על ידי התחקות אחר הצליל בחזרה למקורו, אתה יכול לאתר את המקור של דליפה נסתרת.
 5. סיוע מקצועי: אם אינכם מצליחים לאתר את הנזילה בשיטות הנ"ל, שקלו לשכור את שירותיו של טכנאי מנוסה המתמחה באיתור נזילות. יש להם גישה לציוד מתקדם ומומחיות לאיתור ותיקון מדויק של נזילות נסתרות.

טיפול ומניעת בעיות רטיבות

לאחר שזיהיתם ותיקנתם את מקור נזילת המים, חשוב לטפל בכל בעיות הרטיבות שנותרו ולנקוט צעדים למניעת בעיות עתידיות:

 1. צעדים מיידיים: התחילו בייבוש האזור הפגוע באמצעות מאווררים, מסירי לחות או אוורור טבעי. הסר חומרים פגומים וטפל במקור הדליפה כדי למנוע חדירת מים נוספת.
 2. פתרונות ארוכי טווח: שקלו ליישם פתרונות ארוכי טווח, כגון איטום החיצוני של הבית, בידוד קירות והקפדה על אוורור נכון כדי להפחית את הסיכון לבעיות רטיבות בעתיד.
 3. טיפים לתחזוקה: בדקו באופן קבוע את הבית שלכם לאיתור סימני נזילות, שימו לב היטב לאזורים כמו הגג, מערכת האינסטלציה והיסודות. טפל בבעיות במהירות כדי למזער נזק פוטנציאלי.
 4. עזרה מקצועית: אם אתם מתמודדים עם נזקים נרחבים או בעיות רטיבות מתמשכות, ייתכן שיהיה צורך להתייעץ עם איש מקצוע המתמחה בבקרת רטיבות ותיקונה.

מקרה בוחן: איתור נזילה באמבטיה

נזילות בחדר האמבטיה יכולות להוות אתגרים ייחודיים עקב צנרת נסתרת ורמות לחות גבוהות. הנה כמה טיפים לאיתור וטיפול בנזילות באמבטיה:

 1. סימנים נפוצים: שימו לב לסימנים מסגירים של נזילה בחדר האמבטיה, כמו איגום מים סביב גופי תאורה, אריחים דהויים וריחות מעופשים.
 2. איתור הנזילה: חקירת מקורות אפשריים לנזילה על ידי בדיקת אטמים סביב ברזים וראשי מקלחת, בדיקת קווי דיס לבליה ובדיקת חיבורי אינסטלציה לאיתור בעיות נראות לעין.
 3. תיקון הבעיה: בהתאם למקור הנזילה, ייתכן שתצטרכו להחליף אטמים פגומים, אריחי דיס מחדש, או להתייעץ עם אינסטלטור כדי לתקן בעיות אינסטלציה בסיסיות.
 4. אמצעי מניעה: כדי למנוע נזילות עתידיות באמבטיה, שמרו על גופי התאורה והגימורים בחדר האמבטיה שלכם, ושימו לב לסימני אזהרה מוקדמים לבעיות פוטנציאליות.

ולסיכום

איתור וטיפול בנזילות מים בקירות הוא חיוני להגנה על ביתכם ובריאותכם מפני סכנות של נזקים נסתרים. על ידי הבנת הגורמים הנפוצים לנזילות, שימוש בשיטות איתור שונות וטיפול יעיל בבעיות רטיבות, תוכלו לשמור על חללי המגורים שלכם ולהבטיח את תוחלת החיים שלהם. אל תהססו לפנות לעזרה מקצועית אם אתם מתקשים לאתר או לטפל בדליפה מתמשכת, שכן התערבות מוקדמת יכולה לחסוך לכם זמן, כסף ולחץ בטווח הארוך.

כיום כבר אין צורך לחפור ולחצוב כדי לאתר נזילה. האמצעים טכנולוגיים חדשניים מאפשרים למאתר נזילות לאתר את הנזילה בקלות וללא הרס.

יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...

למה שירותי ביובית הן המומחה לאיתור נזילות?

מערכות ביובית הן מרכיב חיוני בכל בניין או קהילה. הם אחראים על הובלת פסולת למפעל טיהור, תוך הבטחת סביבה נקייה ובריאה לכולם. עם זאת, מערכת זו עלולה לחוות דליפות שעלולות לגרום לאסון מסיבי. איתור דליפות אלו באופן מיידי יכול לחסוך לך

תעודת הסמכה ליקמסטר מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה.

לקוחות מספרים

 • Avatar liron avramovich ★★★★★ לפני חודש
  מקצועי מאוד, פתר לנו את הבעיה מהר אחרי כמה בעלי מקצוע שלא הצליחו . אמין, יסודי רואים שעובד מהלב !
 • Avatar SHANI AVRAMOVICH ★★★★★ 2 months ago
  אחרי שמספר בעלי מקצוע הגיעו ולא מצאו את הבעיה , קיבלתי המלצה על נירו הוא הגיע כבר באותו יום עם ציוד מקצועי וזיהה את הבעיה במהירותעשה עבודה מקצועית ואדם מאוד שירותי והגון ממליצה בחום
 • Avatar daniel bin ★★★★★ 2 months ago
  קיבלתי שירות מקצועי ומהיר , נזילה שסבלנו ממנה שנים הגיע לפתרון. תודה
 • Avatar Miko Alagem ★★★★★ 2 months ago
  היתה לי נזילה בקיר, איתור מהיר של המקור וטיפול מקצועי, תודה רבה !
 • Avatar יפעת אלג'ם ★★★★★ 2 months ago
  שירות מעולה! מקצועי, אדיב ואמין. ממליצה בחום רב.
 • Avatar Ifat Avramovich ★★★★★ a month ago
  מקצועי והוגן, נתן פתרון זול ומהיר!

ניווט מהיר

בטוח יעניין אותך לקרוא גם את הפוסטים הבאים:

עקבו אחרינו..

אנחנו כבר בדרך לפתרון הבעיה
בגדול אנחנו אנשים של שיחה אז עדיף שתתקשרו ; )
כל שאלה או בקשה תתקבל בכייף ובברכה

אנחנו נעזור לכם להגיע לתובנות ולמסקנות,
השאירו פרטים ונחזור אליכם

התחלת צ'אט
1
מעולה!! שנתחיל לדבר
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכול לעזור?
דילוג לתוכן