רטיבות בדירה חדשה מקבלן

רטיבות בדירה חדשה מקבלן

איתור נזילות; נזילה בכלל יכולה להתרחש בדירה חדשה מקבלן? אם כן, מה עושים? – קראו כאן. 

מזל טוב, הקבלן סיים לבנות את הדירה החדשה שלכם! אבל, לפתע גיליתם נזילת מים. מה עושים? בראש ובראשונה, דעו כי על כל דירת קבלן חדשה שנמסרת לבעליה – חלה תקופת בדק וכן תקופת אחריות. מה ההבדלים בין 2 התקופות האלו, מי אחראי על הוכחת הנזקים ומי מתקן אותם? נסביר זאת בצורה פשוטה:

 • תקופת הבדק: זוהי תקופה אשר נעה בין שנה לבין 7 שנים, שבמהלכה הדיירים צריכים לאתר כל בעיה אפשרית אשר קיימת בדירה. אם אכן התגלתה בעיה, הדיירים יצטרכו להוכיח כי בעיה זו נגרמה כתוצאה מעבודת הקבלן. 
 • תקופת האחריות: לאחר שהדיירים הוכיחו כי הבעיה בדירה היא תחת אחריות עבודת הקבלן, מתחילה תקופת האחריות אשר נעה בין שנתיים ל-3 שנים בדרך כלל. במהלך תקופה זו, יהיה הקבלן אחראי על תיקון הבעיה.

בתקופת הבדק, כיצד מאתרים נזילת מים בדירה?

כאמור, כאשר אתם מקבלים את המפתחות לדירה החדשה שלכם, באותו הרגע מתחילה תקופת הבדק. על פי חוק מכר דירות בישראל, עליכם, כדיירים, להסתייע בחברת בדק בית. לכן מומלץ לערוך השוואה בין חברות בדק בית במרכז או באזור מגוריכם. חברת בדק בית כוללת גם אנשי מקצוע בתחום של איתור נזילות מים, כך שניתן בקלות לאתר את הבעיה ולקבל דו"ח תקף משפטית אשר מעיד על מקור הבעיה. במקרה שנזילת המים נגרמה כתוצאה מעבודת הקבלן, הוא יהיה מחויב על פי החוק לתקנה. 

תוך כמה זמן ניתן לתקן נזילת מים באחריות קבלן?

על פי חוק מכר הדירות בישראל, הבעיות השונות במערכות הצנרת, לרבות נזילות, מערכות הסקה וכן מרזבים, ניתנות לתיקון במהלך 4 השנים הראשונות לקבלת ואכלוס הדירה. זו למעשה תקופת הבדק הרלוונטית למקרים של איתור נזילות מים בדירה. יש לציין, גם אם הבעיה היא עקב בעיות של איטום וזיפות של תקרות, גגות או קירות הבתים, תהיה לכם תקופת בדק של 4 שנים לאיתור הבעיה. נדגיש ונזכיר את מה שכבר ציינו לעיל, במהלך תקופה זו יהיה עליכם להוכיח כי הנזק נגרם כתוצאה מעבודת הקבלן. 

לסיכום, כיצד לאתר את חברת בדק הבית הנכונה?

מצד אחד, מאוד פשוט בימינו להשוות חברת בדק בית או בכל אזור מגורים אחר. מצד שני, השוואת מחירים בין חברת בדק בית במרכז זה רק דבר אחד שצריך לבדוק. בפועל, יותר מהוזלת מחירים, חשוב שתסתייעו באנשי המקצוע הנכונים שבאמת יצליחו להוכיח את אחריות הקבלן על הנזק. כל עוד לא תצליחו להוכיח את אחריות הקבלן לנזילת המים, לא תוכלו להוביל את הקבלן לשאת בעלויות התיקון. לסיכום, נציין כי הצעד הראשון צריך להיות מציאת חברת בדק בית לאיתור נזילות מים. הצעד השני, לוודא שבחרתם בחברה הנכונה. בהצלחה!

כיום כבר אין צורך לחפור ולחצוב כדי לאתר נזילה. האמצעים טכנולוגיים חדשניים מאפשרים למאתר נזילות לאתר את הנזילה בקלות וללא הרס.

יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...

למה שירותי ביובית הן המומחה לאיתור נזילות?

מערכות ביובית הן מרכיב חיוני בכל בניין או קהילה. הם אחראים על הובלת פסולת למפעל טיהור, תוך הבטחת סביבה נקייה ובריאה לכולם. עם זאת, מערכת זו עלולה לחוות דליפות שעלולות לגרום לאסון מסיבי. איתור דליפות אלו באופן מיידי יכול לחסוך לך

תעודת הסמכה ליקמסטר מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה.

לקוחות מספרים

 • Avatar liron avramovich ★★★★★ לפני חודש
  מקצועי מאוד, פתר לנו את הבעיה מהר אחרי כמה בעלי מקצוע שלא הצליחו . אמין, יסודי רואים שעובד מהלב !
 • Avatar SHANI AVRAMOVICH ★★★★★ 2 months ago
  אחרי שמספר בעלי מקצוע הגיעו ולא מצאו את הבעיה , קיבלתי המלצה על נירו הוא הגיע כבר באותו יום עם ציוד מקצועי וזיהה את הבעיה במהירותעשה עבודה מקצועית ואדם מאוד שירותי והגון ממליצה בחום
 • Avatar daniel bin ★★★★★ 2 months ago
  קיבלתי שירות מקצועי ומהיר , נזילה שסבלנו ממנה שנים הגיע לפתרון. תודה
 • Avatar Miko Alagem ★★★★★ 2 months ago
  היתה לי נזילה בקיר, איתור מהיר של המקור וטיפול מקצועי, תודה רבה !
 • Avatar יפעת אלג'ם ★★★★★ 2 months ago
  שירות מעולה! מקצועי, אדיב ואמין. ממליצה בחום רב.
 • Avatar Ifat Avramovich ★★★★★ a month ago
  מקצועי והוגן, נתן פתרון זול ומהיר!

ניווט מהיר

בטוח יעניין אותך לקרוא גם את הפוסטים הבאים:

עקבו אחרינו..

אנחנו כבר בדרך לפתרון הבעיה
בגדול אנחנו אנשים של שיחה אז עדיף שתתקשרו ; )
כל שאלה או בקשה תתקבל בכייף ובברכה

אנחנו נעזור לכם להגיע לתובנות ולמסקנות,
השאירו פרטים ונחזור אליכם

התחלת צ'אט
1
מעולה!! שנתחיל לדבר
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכול לעזור?
דילוג לתוכן