איתור נזילות במצלמה תרמית בבאר יעקב

מצלמה תרמית (אינפרא-אדום) היא כלי מדויק ואמין המיועד לגלות נזילות סמויות מהעין במערכת הצנרת הפנימית והחיצונית או נזילות בקירות ורצפות.

איתור נזילות במצלמה תרמית בבאר יעקב בצורה נקודתית מבלי לגרום הרס לקירות או לתשתיות המבנה.

נזקי מים ורטיבויות בבית

נזילות מים וחדירת לחות עלולות לגרום נזק חמור לבית או לבניין, וקשה לאתר אותן עד שכבר מאוחר מדי.

באמצעות מצלמת תרמית ניתן למצוא בעיות מים ולחות נסתרות מבלי לנקוט בבדיקות הרסניות.

הבעיה שעומדת בפני רוב בעלי הנכסים

לעתים קרובות אי אפשר לגלות לחות מאחורי קירות, מעל לתקרות ומתחת לרצפות עד שהבעיה מוגזמת ונראית לעין בלתי מזוינת. מכיוון שלעתים קרובות קשה לחקור ולהסיר נגיעות של עובש שעדיין לא נראה במבנים, המצלמה התרמית משמשת כעת לביצוע מה שהיה בלתי אפשרי.

מציאת נזילה במצלמת תרמית אינה פיתרון?

זוהי רק תחילתה של חקירה שתסייע למאתר הנזילות לעצור בעיה לפני שהיא הופכת להיות רצינית. 

תמונת מצלמה תרמית לבדה, ללא מדידות טמפרטורה מדויקות, אומרת מעט מאוד על מצב המבנה או על רגישותו לצמיחת עובשו ועלולה להטעות מכיוון שהיא עשויה להצביע באופן חזותי על בעיה שאינה קיימת.

כיצד אנו מאתרים נזילה במצלמה תרמית בבאר יעקב

ישנם מקורות רבים של לחות בבניין, כולל לחות (בכל עונה), עיבוי, דליפות צנרת  וגשם. בדרך כלל רמת לחות נמוכה היא בסדר, אך דליפות או עיבוי כבד עלולים לגרום לבעיות חמורות. איתור נזילה במצלמת תרמית בבאר יעקב אינה יכולה "לראות" לחות בקירות, אך היא יכולה לזהות הבדלי טמפרטורה ודפוסים עדינים המגלים את קיומם של מים.

דפוסי לחות

לחות בבניינים מתפשטת בדרך כלל בתבנית מזוהה בהתאם למיקום המים:

קירות – צורה משולשת מלמעלה למטה שנוצרת כשהמים מתפשטים כלפי מטה

איתור נזילות במצלמה תרמית בבאר יעקב 

    איתור נזילות במצלמה תרמית בבאר יעקב

תקרה – צורה אמורפית, לא מובנית עם אזורים של חומר רטוב, לח ולח המתפשט החוצה בטמפרטורות שונות

 איתור נזילות במצלמה תרמית בבאר יעקב

שיטפונות – מים מנדפים על קיר לתוך הבידוד ומעלה חתיכי קיר

האם אפשר לאתר נזילת מים במצלמת תרמית ?

בגדול כן, איתור נזילות במצלמה תרמית בבאר יעקב חשוב מאוד כאשר אנו משערים שאולי יש נזילה בבית או ברכוש. 
חשוב לקבוע כי למצלמה תרמית אין כוח להציץ לחות בקירות. עם זאת, מצלמה תרמית מסוגלות לזהות הבדלי טמפרטורה עדינים ודפוסים שיכולים לחשוף את קיומם של מים. כפי שיכול להעיד כל טכנאי המתמחה בענף, לחות היא אחד הדברים הקשים ביותר לזיהוי בבניין. 
אחרי הכל, הסימפטומים של לחות הם עדינים וקל מאוד להחמיץ אותם עד שהמים מתחילים ליפול מהתקרה. יש לציין בדיקה במצלמה תרמית היא רק תחילת הבדיקה וברוב הפעמים אנו נצטרך להעמיק את הבדיקה ע"י בדיקת לחות, בדיקת לחץ, צילום פנים צנרת, בדיקת גז או בדיקה בעזרת מכשור אקוסטי / קורלטור

חשוב כי נזילות מים יתגלו בהקדם האפשרי, ותוקנו לפני שייגרם נזק

עם זאת, נזילות מים לעיתים קרובות מאחורי הקירות או מעל התקרה. לעתים קרובות, הדליפה תימשך זמן רב לפני שתראו סימנים נראים לעין. יתכן שזה גרם נזק רב עד שתבחין בכך.

אז איך מצלמה תרמית עובדת? קצת תאוריה 🙂

מצלמה תרמית מפיקה תמונות של קרינת אינפרא אדום או "חום" בלתי נראית. מצלמה תרמית יכולה לספק יכולות מדויקות של מדידת טמפרטורה ללא קשר.

ניתן להשתמש בקיומם של לחות – חומר קריר יותר מחומרי בנייה רגילים – לאיתור תנאים המקדמים צמיחת עובש.

  • אפשר גם לאתר בעיות הקשורות לעובש לפני שהתבנית נראית לעין או ניתנת לאיתור באף. מצלמה תרמית מהוות כלי אבחון רב-ערך וחסכוני בבעיות הקשורות לבנייה של חדירת מים וצמיחת עובש.
  • מצלמת תרמית (אינפרא-אדום) היא מכשיר ללא מגע המגלה אנרגיית אינפרא-אדום (חום) וממיר אותה לאות אלקטרוני, אשר מעובד לאחר מכן כדי לייצר תמונה תרמית על גבי צג וידיאו ולבצע חישובי טמפרטורה.
  • ניתן גם לכמת בצורה מדויקת מאוד או למדוד את החום שמרגישים במצלמת אינפרא אדום, מה שמאפשר לך לא רק לעקוב אחר הביצועים התרמיים אלא גם לזהות ולהעריך את החומרה היחסית של בעיות הקשורות לחום.

בשימוש נכון, מצלמה תרמית יכולה לספק מידע רב ערך

במהלך הערכות לחות, פיקוח על תיקון, ביקורת אנרגיה, בדיקות גגות וחשמל ומחקרי נזקי מים. יש להעריך היטב את הפרשי הטמפרטורה הנגרמים על ידי אידוי, קרינה, גישור תרמי, הסתננות / סינון ומקורות אחרים.

כיצד אנו עובדים עם במצלמה תרמית בכדי לאתר נזילות מים?

איתור נזילת מים מוקדם במצלמה תרמית יכול לחסוך ממך נזקי מים מוגזמים.
הם חשים ומתרגמים את הקרינה מאובייקטים לתמונות תרמיות. תמונות אלה נותנות לנו הצצה להבדלי הטמפרטורה בתוך חלל הקיר.

רטיבות בקירות יכולה להיות תוצאה של תקלה בצנרת, בגג או בקירות. תיקון מערכות אלה לפני שתבנית וריקבון עצים תופסים את המפתח לשמירה על בית בטוח.

שלב 1

תחילה נפעיל את המצלמה התרמית ונתאם את טווח חישת הטמפרטורה שלה כדי לתת תמונה אידיאלית.

טווח זה יהיה תלוי בטמפרטורת הסביבה החיצונית ובטמפרטורה הפנימית. הטווח יצטרך לכלול את הטמפרטורות הטבעיות הנמוכות והגבוהות ביותר וכן מקום לשינוי.

יידרש מעט ניסיון בכדי להבין את הטווח האידיאלי.

שלב 2

נסרוק החדר על ידי התחלה על קיר אחד ונתקדם בחדר, ונסיים על ידי סריקת התקרה. באזורים מתחת לחלונות וחדרי הרחצה. מים בקיר יכולים להיות חמים יותר או קרירים יותר מהטמפרטורה הרגילה של חומרי הבנייה, בהתאם לתנאי הסביבה. וריאציות הטמפרטורה מוצגות כהבדלי צבע בתמונה.

שלב 3

נפעיל את אספקת המים למערכת אם דליפת המים נובעת מצנרת. אם מדובר בחשד לדליפת גג, הזמן האידיאלי לשימוש במצלמה תרמית יהיה במהלך גשמים או בתוך 24 שעות מגשם.

שלב 4

נתמקד באזור הדליפה החשודה והתבונן בתמונה ובסביבה. הפרש הטמפרטורה של המים נוצר על ידי תהליך האידוי.

הפרש טמפרטורה מעגלי בתקרה הוא אינדיקטור טוב לדליפת מים. 

הבדל טמפרטורה מתחת לחלונות, לאורך החלק התחתון של מסגרת הקיר, הוא גם עדות טובה לדליפה.

שלב 5

נוודא כי מערכת הקיר מכילה לחות באמצעות מד לחות באזור. 

מדי לחות עובדים על ידי הגדרת אותם לסוג הקיר (קיר גבס, טיח וכו ') והחזקתם על הקיר. תכולת לחות של 18% ומעלה היא דאגה.

בדיקת נזילה / רטיבות מגג ע"י מצלמה תרמית

ברוב המקרים, מים מחלחלים לגג דרך סדקים או פגמים בשכבות האיטום. 

גגות הם שטוחים או משופעים. גגות משופעים מכוסים באריחי חרס קשוחים או יריעות ברזל. כל אחד מהם עלול להיפגע מפגיעה או מזקנה. יכול להיות שיש להם חורים וסדקים, ויחשפו את שכבות האיטום שמתחתיהן.

שכבות האיטום הן החלק החיוני ביותר בגג, השכבות גם מאבדות את תקינות האיטום לאורך זמן. הם ייקרעו, ייחלדו, או יפתחו חורים כשהם מתדרדרים. 

שכבות האיטום הפגומות 

שכבות האיטום הפגומות יכולות להיות תוצאה של התקנות לקויות גם כן. התוצאה הסופית של פגמים אלה היא גג כבד עם לחות כלואה. לעתים קרובות לאחר מכן הלחות מחלחלת לבית, מפילה את האוויר וגורמת לאובדן חום. כמו כן, הגג יתחיל לאבד את שלמותו המבנית, אם יישאר רטוב לאורך זמן.

אם הדליפות גדולות, מים יתחילו להיכנס לבניין. זה יהיה מאוד לא נוח אם טיפות מים נופלות על הרהיטים שלך וכל עיצוב פנים אחר בבית שלך. כל מה שעשוי מעץ יתחיל להרקב אם יירטב. רכיבים מתכתיים יתחילו להחליד ולהיות חלשים גם כן. כל ההיבטים הללו גורמים לכך שיש צורך בהחלט לבצע בדיקות תרמוגרפיות אינפרא אדום בגג.

סריקות בדיקה ע"י מצלמה תרמית (תרמוגרפיות אינפרא אדום) כללת סריקת כל פני השטח של גג שטוח שלם. 

המומחים המנוסים שלנו מסוגלים לקרוא את ההבדלים.

כאמור לעיל, מצלמה תרמית תתעד תמונות וצילומים של כל חלק בגג. האזורים הרטובים, שיהיו חמים יותר בתנאים המוסברים, נראים שונים משאר האזורים. 

בדיקות תרמוגרפיות אינפרא אדום על הגגות והתקרות חיוניות בהחלט לכל בעל בית או עסק. עלות תיקון גג פגום גבוהה מאוד. אתה מעדיף להוציא סכום קטן מעת לעת ולמנוע כל נזק.

בדיקת נזילה / רטיבות במרתף ע"י מצלמה תרמית

אנשים רבים משתמשים במרתפים שלהם כמקומות אחסון. לא היית רוצה מים או רטיבות סביב חפציך, המאוחסנים לרוב במזכרות. ברור שהם בסופו של דבר נרקבים או נפגעים. 

כמו כן, אם המרתף שלך לא נגמר והוא בעיקר אחסון אתה אפילו לא יכול לרדת לשם במשך שבועות בכל פעם. ייקח זמן עד שתתפוס סימנים גלויים של נזילת מים. דליפת מים למרתף היא לעתים קרובות תוצאה של סדקים בקירות, גידמורים לקויים ומתקני אוורור שגויים. צינורות פגומים הם גם גורם ידוע לשמצה לדליפת מים ליסודות.

ממש כמו גגות

יסודות ומרתפים יקרים מאוד לתיקון. לא צריך הרבה מים כדי שתצטרך להוציא סכום משמעותי בניסיון לתקן את קירות המרתף או היסוד שלך. בדיקות תרמוגרפיות אינפרא אדום תקופתיות יחסכו לך הרבה צרות.

מחיר איתור נזילות במצלמה תרמית בבאר יעקב

מחיר איתור נזילה בבאר יעקב עם מצלמה תרמית משתנה בהתאם לגודל זירת האירוע, אך מטרתו לחסוך לכם הוצאות יקרות אף יותר ולמנוע צורך של שבירת קירות או רצפות ושיפוץ מחדש.

אז כמה עולה לאתר נזילה במצלמה תרמית? המחיר שאנחנו מציעים לכם נע בין 800-1,500 שקלים, והוא כולל כמובן את איתור הנזילה וגם הפעלת מד לחות, בדיקת לחץ, בדיקת הצפה והפקת דו"ח ממצאים. חשוב לציין מחיר של איתור נזילות במצלמה תרמית בבאר יעקב לא כולל את עלות התיקון.

ברור שלו נפסח על ממדי לחות

מצלמות תרמיות יכולות לעזור באיתור מים ובקירוב למידת הלחות, אך זיהוי דפוס שנראה כמו לחות אינו מבטיח נוכחות של מים. ישנן סיבות רבות לכך שאתה רואה הפרש טמפרטורה מלבד לחות בקירות. למשל, כדי לבדוק מה אתה רואה, עליך להשתמש תמיד במד לחות כדי לאשר מה זיהתה המצלמה התרמית.

מדי לחות מציעים אפשרויות זיהוי מרובות לכל יישום, אפילו משלבים הן יכולות הדמיה תרמית והן יכולות מדידת לחות הן לאיתור והן לבדיקת לחות.  

בעת ביצוע בדיקת מבנים המחפשת נזילות מים מתגלים באמצעות צילום תרמי עקב הבדלי טמפרטורה הנגרמים על ידי אידוי, קיבול או הולכה, ותהליכים אלה יכולים להיות מושפעים מתנאי מזג האוויר או מלחות פנים.

לרוב, מחיר של איתור נזילות במצלמה תרמית בבאר יעקב לא כולל את תיקון הנזילה עצמה, מיפוי הצנרת או מערכת המים ובדרך כלל המחיר הוא לאיתור של נזילה אחת.

כדאי לודא מחיר מראש במקרה שיש מספר נזילות בבית. 

ניווט מהיר

אנחנו כבר בדרך לפתרון הבעיה
בגדול אנחנו אנשים של שיחה אז עדיף שתתקשרו ; )
כל שאלה או בקשה תתקבל בכייף ובברכה

אנחנו נעזור לכם להגיע לתובנות ולמסקנות,
השאירו פרטים ונחזור אליכם

התחלת צ'אט
1
מעולה!! שנתחיל לדבר
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכול לעזור?
דילוג לתוכן