כיצד לזהות אם יש לך צינורות פוליבוטילן בבית

צנרת פוליבוטילן שימשה רבות בבנייה ביתית בתקופה שבין 1975 ל -1995, בעיקר בשל עלותה הנמוכה וקלות ההתקנה. צנרת פוליבוטילן יכולה לגרום למספר בעיות, בעיקר בשל העובדה שהיא יכולה להגיב עם מים ולהיות שבירה, להתקלף ולגרום לצינורות להיכשל ללא אזהרה מוקדמת. מכיוון שהם יכולים להיכשל, חשוב לדעת אם יש לך צנרת מסוג זה, וכאן נעבור על כמה דרכים לזהות צנרת פוליבוטילן בבית שלך.

ברור שהדרך הטובה ביותר לזהות פוליבוטילן היא לבדוק אינסטלטור מקצועי או פקח בית. ייתכן שתוכל לדעת אם לבית שלך יש צנרת מסוג זה על ידי הסתכלות בעצמך, אך קשה לזהות אם הוא ניזוק פשוט על ידי הסתכלות אם אינך מנוסה. עם זאת, יש כמה דברים שאתה יכול לחפש בכדי לדעת אם יש לך צנרת מסוג זה. לאחר שתאשר זאת, תוכל לפנות לבדיקה מקצועית של כל נזק אפשרי ולעזור לך למצוא פתרון.

צינורות המים התת קרקעיים של פוליבוטילן נוטים להיות בצבע כחול, אך יכולים להיות גם אפורים או שחורים. אסור לבלבל בין פולי שחור לבין פוליבוטילן. הקוטר של הצינורות נוטה להיות בגודל של חצי סנטימטר עד סנטימטר, וניתן לראות אותם נכנסים לבית דרך רצפת המרתף או הקיר, דרך לוח בטון, או אפילו דרך חלב זחילה. באופן כללי, הוא יגיע דרך הבית ליד דוד המים, וזה מקום טוב להתחיל לחפש בו. ישנם מקרים בהם נעשה שימוש בצנרת נחושת ליד הבית, ובצנרת פוליבוטילן נעשה שימוש ליד מד המים, לכן חשוב לבדוק את שני הקצוות.

ניתן להשתמש בצנרת פוליבוטילן גם בתוך הבית, והיא נמצאת הכי בקלות ליד דוד המים. ניתן למצוא אותו גם רץ לאורך התקרה במרתפים לא מלאים, ויוצא מהקירות כדי לספק מים לכיורים ושירותים. בחלק מהאזורים משתמשים בבלימות נחושת, כך שאם אתה רואה נחושת ליד המתקן אין זה אומר שלא נעשה שימוש בצנרת פוליבוטילן לשאר הצנרת. אם אכן אתה מוצא צנרת מסוג זה, בדרך כלל כדאי להחליף אותו, אך בדרך כלל יש לעשות זאת בעזרת אינסטלטור מקצועי, במיוחד אם הוא ניזוק.Source by Jerry L Work

כיום כבר אין צורך לחפור ולחצוב כדי לאתר נזילה. האמצעים טכנולוגיים חדשניים מאפשרים למאתר נזילות לאתר את הנזילה בקלות וללא הרס.

יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...

כך מאתרים נזילות

הבתים שלנו מחפים על הרבה מאוד צנרת ותשתיות שעוברים בתקרות, בקירות וגם מתחת לריצוף. לרוב אנחנו ממש לא זוכרים אותם. הצרה מתחילה כאשר ישנה תקלה

איתור נזילות
כל מה שצריך לדעת על תהליך איתור נזילות מים

שורשים בביוב!! שורשים חודרים לפתחים אלו כדי להגיע לחומרי הזנה וללחות בתוך הצינורות. אם לא עוצרים, שורשים יכולים למלא לחלוטין צינור עם מסות שורשים דמויות שיער מרובות בכל נקודת כניסה.

תעודת הסמכה ליקמסטר מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה.

לקוחות מספרים

 • Avatar liron avramovich ★★★★★ לפני חודש
  מקצועי מאוד, פתר לנו את הבעיה מהר אחרי כמה בעלי מקצוע שלא הצליחו . אמין, יסודי רואים שעובד מהלב !
 • Avatar SHANI AVRAMOVICH ★★★★★ 2 months ago
  אחרי שמספר בעלי מקצוע הגיעו ולא מצאו את הבעיה , קיבלתי המלצה על נירו הוא הגיע כבר באותו יום עם ציוד מקצועי וזיהה את הבעיה במהירותעשה עבודה מקצועית ואדם מאוד שירותי והגון ממליצה בחום
 • Avatar daniel bin ★★★★★ 2 months ago
  קיבלתי שירות מקצועי ומהיר , נזילה שסבלנו ממנה שנים הגיע לפתרון. תודה
 • Avatar Miko Alagem ★★★★★ 2 months ago
  היתה לי נזילה בקיר, איתור מהיר של המקור וטיפול מקצועי, תודה רבה !
 • Avatar יפעת אלג'ם ★★★★★ 2 months ago
  שירות מעולה! מקצועי, אדיב ואמין. ממליצה בחום רב.
 • Avatar Ifat Avramovich ★★★★★ a month ago
  מקצועי והוגן, נתן פתרון זול ומהיר!

ניווט מהיר

בטוח יעניין אותך לקרוא גם את הפוסטים הבאים:

עקבו אחרינו..

אנחנו כבר בדרך לפתרון הבעיה
בגדול אנחנו אנשים של שיחה אז עדיף שתתקשרו ; )
כל שאלה או בקשה תתקבל בכייף ובברכה

אנחנו נעזור לכם להגיע לתובנות ולמסקנות,
השאירו פרטים ונחזור אליכם

התחלת צ'אט
1
מעולה!! שנתחיל לדבר
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכול לעזור?