כיצד עובד איתור נזילות מים? טכנולוגיה מודרנית לגילוי נזילות ויתרונותיה

סימני נזילות מים

חשבון מים גבוה באופן יוצא דופן בשילוב עם קריאת מד מים יכול להראות שיש נזילת מים בתוך הבית. זה יכול להיות המקרה גם אם יש עובש או טחב על קירות שאינם מקלחת. קירות, ריצוף ותקרות שנפולות כמו גם מוכתמים או פגומים יכולים להיות סימנים לדליפת מים.

בדיקת צנרת מצלמת וידאו

ניתן להשתמש בציוד מצלמות וידיאו כדי לזהות בהצלחה בעיות ניקוז וביוב בתוך השורה. לרוב מדובר במצלמת אינפרא אדום המונחת בקו בניקוז האסלה, בניקוי הקיים או בפתח גג. הוא יכול לזהות מקומות מדויקים של הפסקות, צינורות שהידרדרו, חסימות ועוד. באמצעות בדיקת צינור מצלמת וידאו, הם יכולים לזהות בעיה קטנה, כך שניתן יהיה לתקן אותה לפני שנדרשים שירותי תיקון ביוב.

בדיקת לחץ הידרוסטטי

זוהי בדיקת לחץ יעילה הנעשית על מערכת הביוב התברואתית של מבנה. הוא יכול לזהות כל נזילות מים העשויות להתקיים במערכת אינסטלציה תת קרקעית. בדיקה זו כוללת הצבת כדור בדיקה מתנפח לניקוי הביוב בקו הראשי של המבנה. לאחר מכן הוא מנופח וחוסם את קו הביוב הראשי. לאחר מכן ממלאים את מערכת הצנרת במים עד לרמת הלוח שלה. המים נצפים במשך כ -20 דקות. במידה ומערכת הצנרת לא תוכל לעלות לגובה הלוח, או שהמים נסוגים, זו עדות לדליפת מים.

איתור דליפות לוחות

ניתן לעשות זאת בשילוב של ציוד למעקב אחר קו, בדיקת לחץ סטטי וכן בדיקת צינור מצלמה. זה יאפשר לקבוע את המקום המדויק של . הציוד המשמש לכך יספק הערכה מפורטת ביותר. זה יכול לספק את כמות הנוזלים שנמלטת מתחת ללוח עם שימוש רגיל ועוד.

מכשירי האזנה אלקטרוניים

זה מאפשר לטכנאים לשמוע כל סוג של נזילת מים הרחק לקווי המים של המבנה. לאחר שייקבע המיקום הכללי של נזילה, תשתמש במערכת נותב קווים. זה מכניס מטען חשמלי קטן לקו המים. זה יאפשר לקבוע את המקום המדויק של נזילת המים.

בידוד דליפות סטטי

סוג זה של גילוי נזילות כולל תהליך המשלב בדיקת לחץ הידרוסטטי עם בדיקת צנרת באמצעות מצלמות וידיאו ביוב. מצלמת וידיאו ביוב בשורה משמשת לקביעת המיקום הטוב ביותר של המערכת בכדי לספק חזותית על מערכת הביוב הסניטרית של המבנה. לאחר מכן משתמשים בבדיקת לחץ הידרוסטטי לקביעת חלקים מתחת למערכת ביוב לוחית היכן יכולה להתרחש נזילה. לאחר מכן ממוקמים במערכת כדורי בדיקה מתנפחים לזיהוי מקומות ספציפיים בקו בו יכולה להתקיים נזילה.

איתור דליפות מים דיגיטליות

מכשירים דיגיטליים אלה מסוגלים לאתר נזילות מים שונות ברשת מורכבת. זה עובד באמצעות מגבר כדי לזהות במהירות צלילים הקשורים לדליפה. למכשירים אלה יש מסנן רעשים המבטל צלילים כמו צעדי הולכי רגל, רכבים חולפים, אנשים שמדברים ועוד. הוא מספק תרשים עמודות ותצוגה מספרית של עוצמת הקול.

הטכנולוגיה המודרנית לגילוי נזילות מאפשרת לטכנאים לקבוע את נקודת הנזילה המדויקת ללא העלויות הכרוכות בחפירת רכוש. שיטות אלה אינן הרסניות ולא פולשניות. הם לא ישאירו שום נזק. טכנולוגיה זו מאפשרת למצוא את הנזילה, לתקן ולהשאיר רכוש באותו מצב שהיה לפני תחילת העבודה.

כיום כבר אין צורך לחפור ולחצוב כדי לאתר נזילה. האמצעים טכנולוגיים חדשניים מאפשרים למאתר נזילות לאתר את הנזילה בקלות וללא הרס.

יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...

למה שירותי ביובית הן המומחה לאיתור נזילות?

מערכות ביובית הן מרכיב חיוני בכל בניין או קהילה. הם אחראים על הובלת פסולת למפעל טיהור, תוך הבטחת סביבה נקייה ובריאה לכולם. עם זאת, מערכת זו עלולה לחוות דליפות שעלולות לגרום לאסון מסיבי. איתור דליפות אלו באופן מיידי יכול לחסוך לך

תעודת הסמכה ליקמסטר מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה.

לקוחות מספרים

 • Avatar liron avramovich ★★★★★ לפני חודש
  מקצועי מאוד, פתר לנו את הבעיה מהר אחרי כמה בעלי מקצוע שלא הצליחו . אמין, יסודי רואים שעובד מהלב !
 • Avatar SHANI AVRAMOVICH ★★★★★ 2 months ago
  אחרי שמספר בעלי מקצוע הגיעו ולא מצאו את הבעיה , קיבלתי המלצה על נירו הוא הגיע כבר באותו יום עם ציוד מקצועי וזיהה את הבעיה במהירותעשה עבודה מקצועית ואדם מאוד שירותי והגון ממליצה בחום
 • Avatar daniel bin ★★★★★ 2 months ago
  קיבלתי שירות מקצועי ומהיר , נזילה שסבלנו ממנה שנים הגיע לפתרון. תודה
 • Avatar Miko Alagem ★★★★★ 2 months ago
  היתה לי נזילה בקיר, איתור מהיר של המקור וטיפול מקצועי, תודה רבה !
 • Avatar יפעת אלג'ם ★★★★★ 2 months ago
  שירות מעולה! מקצועי, אדיב ואמין. ממליצה בחום רב.
 • Avatar Ifat Avramovich ★★★★★ a month ago
  מקצועי והוגן, נתן פתרון זול ומהיר!

ניווט מהיר

בטוח יעניין אותך לקרוא גם את הפוסטים הבאים:

עקבו אחרינו..

אנחנו כבר בדרך לפתרון הבעיה
בגדול אנחנו אנשים של שיחה אז עדיף שתתקשרו ; )
כל שאלה או בקשה תתקבל בכייף ובברכה

אנחנו נעזור לכם להגיע לתובנות ולמסקנות,
השאירו פרטים ונחזור אליכם

התחלת צ'אט
1
מעולה!! שנתחיל לדבר
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכול לעזור?
דילוג לתוכן