מה המשמעות של רעשים בצנרת שלי?

מערכות האינסטלציה שלנו יכולות להשמיע מגוון רחב יותר של רעשים בצנרת אבל מה זה אומר כשהן עושות?

בדומה לילד בוכה שמנסה להגיד לך משהו, רעשים בצנרת שלך או במערכת האינסטלציה שלך מעידים על בעיה שיש לטפל.

האם אתה שומע רעשים מהביוב בבית שלך? מכה, חבטה, דפיקה או צלצול הם ככל הנראה לא רוח רפאים, אלא מערכת האינסטלציה שלך שולחת לך הודעה.

ממערכת אינסטלציה מגיעים רעשים שונים – חלקם טובים, וחלקם עשויים להעיד על קיימת בעיה. בעוד שרוב בעלי הבית רגילים לרעשים שהבית שלהם משמיע, ניתן להפחית בקלות רבים מהצלילים הללו או לדרוש חקירה נוספת על ידי איש מקצוע.

באופן כללי, כאשר הצנרת מותקנת כהלכה, לא אמור לשמוע ממנה הרבה רעש. אבל בחלק מהבתים יש צנרת ישנה יותר, ועם צנרת ישנה יותר מגיעים צלילים מוזרים.

 • כאשר אתה שומע רעש דפיקות חזק אחד או יותר או סדרה של רעשי דפיקות, המתרחשים בדרך כלל כאשר ברז סגור, זה יכול להיות צליל רגיל עבור מערכת האינסטלציה שלך.
 • לפעמים תשמעו רעש שקט בזמן שהמים זורמים בצינורות שלכם.
 • רעשי התזה עלולים להתרחש כאשר מיכל מתמלא מחדש. צליל התזה עשוי גם להעיד על כך שהמים יוצאים מהשסתום בלחץ, וזה גם נורמלי.
 • רעשים מהביוב ניתן לשמוע קולות גרגור דרך צינורות או מלכודת פסולת. רעשי גרגור דרך הצינורות נשמעים לעיתים קרובות ואפשר לצפות להם כאשר יש לכם מערכת אינסטלציה חדשה או כזו שנוקזה והתמלאה מחדש. עם זאת, רעש גרגור יכול לגרום גם לכך שאוויר כלוא בצינורות הסקה מרכזית. כאשר זה קורה, עדיף לדמם את הצינורות כדי לשחרר את האוויר הכלוא. רעשי גרגור יכולים להיות סימן לבעיה גדולה יותר.
 • לעתים קרובות, משאבת מקלחת תעשה רעש. ודא שהמשאבה לא נוגעת בשום דבר אחר.
 • שומעים קרשי רצפה חורקים? זה יכול להיגרם מהתרחבות או התכווצות של צינור מים חמים מתחת ללוח הרצפה.

כיום כבר אין צורך לחפור ולחצוב כדי לאתר נזילה. האמצעים טכנולוגיים חדשניים מאפשרים למאתר נזילות לאתר את הנזילה בקלות וללא הרס.

רעשים בצנרת או קולות מהביוב שצריך לבדוק !!!

גרגור

אם ניקוז האסלה או ניקוז המקלחת שלך מתחילים לגרגר בכל פעם שאתה שוטף את האסלה, רוב הסיכויים שיש לך סתימה שם איפשהו. זה בדרך כלל כתוצאה ממזון או חלקיקי שיער שצריך להסיר. למרות שאתה עשוי לחשוב שאתה יכול להתמודד עם המשימה עם בוכנה, זה רק יסיר את החסימה כדי לספק פתרון זמני. פניה למאתר נזילות  תבטיח שמומחה יוכל להסיר את החסימה לצמיתות על ידי ניקוי הצינורות שלך כראוי. הם יכולים גם לחקור אם יש בעיות בסיסיות בקו הביוב שלך.

שְׁרִיקָה

שריקה שמגיעה מהצינורות שלך היא כנראה אינדיקציה שיש לך שסתום פגום אי שם במערכת, או שיש הצטברות מינרלים הגורמת לחסימה אי שם בקו.

 • מציאת מקור השריקה צריכה להיות קלה מספיק; הפעל ולכבות שסתומים או ברזים, אחד בכל פעם, עד שתמצא את זה שגורם לצינורות לשרוק.
 • לאחר שמצאתם את השסתום התקול או את המיקום הכללי של הסתימה, תוכלו לקרוא לבודק אינסטלציה, כמו דניאל קורדובה אינסטלציה, ניקוז וביוב, שיעיין ויעזור לכם לתקן את המצב. 
 • צליל שריקה מאחד המכשירים שלך אומר שיש חסימה קטנה איפשהו בתוך המכשיר המסוים הזה. זהו רעש המים המנסים לעבור דרך משהו שחוסם אותו במסעו.  זה יכול להיות מכונת כביסה פגומה על הברז, כדור כדור שחוק במערכת השירותים שלך או סתימה בראש המקלחת שלך. אינסטלטור יוכל לזהות בדיוק מה הבעיה, לאתר את המקור ולהחליף את החלק או להסיר לצמיתות את הסתימה.

מפץ, צלצול או צלצול

לחץ מים גבוה יכול לגרום למה שמכונה פטיש מים, שמשמיע את אחד מהרעשים הללו. הצליל מתרחש בדרך כלל כאשר מדיח כלים או מכונת כביסה מפסיקים להתמלא, או כאשר סוגרים ברז. נזילה עלולה להתפתח עם הזמן אם לחץ המים גבוה כל הזמן.

טיק-טיק-טיק

האם אתה שומע צליל מתקתק? לא, זה כנראה לא פצצה. צינורות מתקתקים יכולים להיות מד מים פגום, התכווצות או התרחבות של צינורות עקב שינויים בטמפרטורה, או צנרת רופפת או לא יציבה שנגרמה מהזדקנות.

צווחות

האם יש לך רדיאטור או חום בסיס? מדי פעם, סוגים אלה של מערכות ישמיעו רעש חריק שעלול לומר שיש אוויר בקווי המים או שיש צורך לכוונן או להחליף שסתום להפחתת לחץ.

חבטה בקיר

כאשר המים מנותקים, צליל חבטה עשוי להעיד על בעיה בצנרת.

מִלמוּל

צינורות פטפוטים או דפיקות מתרחשים כאשר צינור חסום או נתמך בצורה לא מספקת, אך המים עדיין מנסים לזרום במהירות הרגילה שלהם. כאשר צינור לא נתמך נטען במים או מתרחב ומתכווץ בחום, התנועה הבלתי מוגבלת שלו יכולה להשמיע רעש כאילו מישהו תקוע בתוך הצינור ומנסה לצאת החוצה! ישנם מספר פתרונות לכך, החל מחיתוך צינורות ועד הכנסת רפידות מסביב לצנרת לשיפור הזרימה, הוספת רצועות צינור מתכת להפחתת תנועת הצינורות או תאי האוויר שיכולים למנוע את הצטברות הצטברות מלכתחילה. האינסטלטורים שלנו יכולים לבצע את כל העבודה כדי למנוע מהצינורות שלך להכות.

השתקה

רעש השתקה הוא תוצאה של לחץ מים גבוה או לחץ משאבה גבוה. ניתן להשקיט את הבעיה על ידי הפחתת זרימת המים או לחץ המשאבה.
 שריקות : שמיעת קולות שריקות מראש מקלחת או ברז אומר בדרך כלל שיש סתימה או הצטברות איפשהו. ניקוי או החלפת ראש המקלחת או הברז היא התרופה הטובה ביותר.

דפיקה

במקרים רבים, דפיקות צינורות נגרמות כתוצאה מלחץ מים משתנה בצינורות האספקה הראשיים הנכנסים לביתכם. 

זה אולי נשמע מבשר רעות – עם זאת, הלחץ הזה הוא למעשה חשוב מכיוון שהוא שומר על תנועת המים בחופשיות בין הצינורות ואל הברזים שלך. 

אבל כשהאוויר משתמש בלחץ על הצינורות האלה דולף, אז המים נעים בפתאומיות ובאלימות, ויוצרים את צליל הדפיקה הזה שאתה שומע כשהם עוברים לאורך קווי האספקה שלך.

מים זורמים ומגרגור

קולות פנטום של מים זורמים הם כמעט תמיד סימן שיש לך קו מים שבור איפשהו שפולט מים. במקרה זה, הכרחי שתתקשר לאינסטלטור מהימן, כמו דניאל קורדובה אינסטלציה, ניקוז וביוב, באופן מיידי.

 • דליפות קו מים שלא מזוהות או לא מטופלות יכולות לא רק לגרום לחשבון המים שלך לעלות במאות או אפילו אלפי דולרים, אלא הן יכולות גם להוביל לבעיות אינסטלציה גדולות יותר כמו צנרת פרוץ.
 • צליל גרגור המגיע מהכיור או המקלחת שלך, או אפילו מהשירותים שלך, מסמל בדרך כלל איום פחות מיידי, אבל כזה שיש לטפל בו בכל זאת. צליל הגרגור הוא תוצאה של בועות אוויר שנלכדו בצינורות שלך בגלל פתחי אוורור סתומים.
 • סתימות אלו מתרחשות כאשר לכלוך, שומן, שיער, הצטברות מינרלים, פסולת אורגנית ואפילו חלקיקי מזון מצטברים בפתח ניקוז, ואינם מאפשרים עוד לאוויר או מים לברוח. בכל פעם שנמאס לכם להקשיב לגרגור, התקשרו לדניאל קורדובה אינסטלציה, ניקוז וביוב ושאלו לגבי בדיקת אינסטלציה!

אם אתם שומעים רעשים המגיעים מהצנרת, זה יכול להיות סימן שמשהו לא בסדר, אז תמיד עדיף להזמין  מומחה לאיתור נזילות שיבדוק את הרעשים מהביוב.

לרוב, מחיר של איתור נזילות לא כולל את תיקון התקלות אשר נמצאו, מיפוי הצנרת או מערכת המים ובדרך כלל המחיר הוא לאיתור של נזילה אחת.

כדאי לודא מחיר מראש במקרה שיש קווים לצילום פנים צנרת

תעודת הסמכה ליקמסטר מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה.

לקוחות מספרים

 • Avatar liron avramovich ★★★★★ לפני חודש
  מקצועי מאוד, פתר לנו את הבעיה מהר אחרי כמה בעלי מקצוע שלא הצליחו . אמין, יסודי רואים שעובד מהלב !
 • Avatar SHANI AVRAMOVICH ★★★★★ 2 months ago
  אחרי שמספר בעלי מקצוע הגיעו ולא מצאו את הבעיה , קיבלתי המלצה על נירו הוא הגיע כבר באותו יום עם ציוד מקצועי וזיהה את הבעיה במהירותעשה עבודה מקצועית ואדם מאוד שירותי והגון ממליצה בחום
 • Avatar daniel bin ★★★★★ 2 months ago
  קיבלתי שירות מקצועי ומהיר , נזילה שסבלנו ממנה שנים הגיע לפתרון. תודה
 • Avatar Miko Alagem ★★★★★ 2 months ago
  היתה לי נזילה בקיר, איתור מהיר של המקור וטיפול מקצועי, תודה רבה !
 • Avatar יפעת אלג'ם ★★★★★ 2 months ago
  שירות מעולה! מקצועי, אדיב ואמין. ממליצה בחום רב.
 • Avatar Ifat Avramovich ★★★★★ a month ago
  מקצועי והוגן, נתן פתרון זול ומהיר!

ניווט מהיר

בטוח יעניין אותך לקרוא גם את הפוסטים הבאים:

עקבו אחרינו..

אנחנו כבר בדרך לפתרון הבעיה
בגדול אנחנו אנשים של שיחה אז עדיף שתתקשרו ; )
כל שאלה או בקשה תתקבל בכייף ובברכה

אנחנו נעזור לכם להגיע לתובנות ולמסקנות,
השאירו פרטים ונחזור אליכם

התחלת צ'אט
1
מעולה!! שנתחיל לדבר
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכול לעזור?
דילוג לתוכן